wtorek, 12 listopada 2013

Maciej Pisiuk - Jesteś bogiem. Historia Paktofoniki

7/10
Historia zespołu hiphopowego Paktofonika napisana w formie scenariusza. 
Jest to opowieść o dramatycznym życiu młodych ludzi. To jest książka o polskim 'amerykańskim śnie'. Tu nie znajdziecie splendoru hoteli, blichtru hoteli, sponsorów i brzydkiego kaczątka z piękną perspektywą przyszłości w luksusie. Tu znajdziecie realia polskie - niewspierające szkoły, górujące na krajobrazem szare bloki, stare tynki i pozorny brak perspektyw, marność. Ale jest też trójka chętnych młodych chłopaków z marzeniami o innej rzeczywistości, z perspektywami w sobie samych, którzy nie boją się zawalczyć o coś w monotonnym życiu, które ich otacza.
Jakim dramatem to wszystko się kończy, niektórzy wiedzą z filmu, inni wiedzą, bo wiedzą, a inni, jak ja, która raczej gustuje w innym typie muzyki i nie wiedziała, dopóki nie przeczytała książki.
Bardzo polecam przeczytanie scenariusza pełnego tekstów Paktofoniki. Jeśli ktoś oglądał film, polecam przeczytanie, choćby ze względu na usunięte z filmu sceny, które w książce widnieją.
Całość okrasza cudowny śląski żargon, który przydaje pikanterii, etnicznej egzotyki krajowej i tej realności zagubionej w amerykańskiej wszechobecnej rzeczywistości.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...